Home | Amateurs Club Season 7

Lap times
2022-10-03 20:00 - 2022-11-13 22:00
2022-10-03 20:00 - 2022-11-13 22:00
2022-10-17 21:00
2022-10-24 21:00
2022-10-31 21:00
2022-11-07 21:05
2022-11-14 21:05
2022-11-21 21:00
League duration
2022-10-03 20:00 - 2022-11-27 20:00
Game Picture League Picture

Amateurs Club Season 7

Gra: Assetto Corsa Competizione

DLC:

 • Challengers Pack (BMW M2 CS Racing)
 • Intercontinental GT Pack (Suzuka)
 • American Track Pack (Watkins Glen)

Uczestnictwo: Otwarte, każdy może się zapisać w dowolnym czasie, udział w wyścigu uzależniony jest od ilości miejsc w poszczególnych splitach - patrz prekwalifikacje.

Samochód: BMW M2 CS Racing

Malowania: Kierowca może przygotować własne malowanie samochodu (tzw. skin/livery) i załadować je przez stronę do swojego profilu. Możliwość załadowania malowania odblokowuje się po wpłacie dotacji na daną ligę w wysokości min. 10 zł (patrz dotacje poniżej). Spakowany zipem plik z własnym malowaniem nie może przekraczać 15MB, poradnik jak zrobić malowanie znajdziecie w tym linku.

Nagrody: Organizator przewiduje nagrody w postaci pamiątkowych pucharów/statuetek dla zdobywców 3 pierwszych miejsc w splitach PRO oraz SEMI-PRO. Pozostałe nagrody uzależnione są od ilości dotacji oraz ewentualnych sponsorów w danej lidze. Ze względu na koszty wysyłki nagrody będą wysyłane tylko na adresy w Polsce.

Dotacje: Uczestnictwo w sezonie nie wymaga wpłacenia dotacji. Jednakże ze względu na koszt utrzymania serwerów oraz nagród wprowadzamy system dotacji i powiązanie pewnych możliwości z dokonaniem dotacji w określonej wysokości:

 • 10 zł: możliwość wgrania własnego malowania, które będzie widoczne na transmisjach z wyścigów oraz u innych kierowców (jeśli je sobie ściągną),
 • 15 zł: własne malowanie oraz możliwość tworzenia lub dołączania do zespołu,
 • 30 zł: to co powyżej, wyróżnienie na stronie i transmisji.

Pamiętajcie, że dotację zwykle robicie raz, a liga trwa kilka miesięcy więc nie musicie się ograniczać do minimalnych wpłat. Darczyńcy, którzy wpłącą min. 40 zł zostaną wyróżnieni na stronie wyników specjalnym kolorem, a w późniejszym czasie również na streamie (top donors). Swoje imię i nazwisko lub ksywkę możecie wpisać w polu “Wiadomość”.

Dotacje należy wpłacać poprzez stronę https://tipo.live/p/simracepl podając w polu "Twój nick" 17 znakowy Steam ID 64. Znajdziesz go w swoim profilu wchodząc na link https://esport.simrace.pl/user.  To bardzo ważne abyśmy mogli powiązać wpłatę z Twoim profilem kierowcy. Musisz też wybrać cel wpłaty abyśmy powiązali to z ligą. Jeśli tego nie zrobisz prawidłowo, nie odblokują się dodatkowe możliwości, a my nie będziemy w stanie przesunąć tej płatności więc przyłóż się do tego.

Istnieje też możliwość wpłaty na “Utrzymanie / Development” więc jeśli podoba się Wam to co robimy i chcecie aby strona rozwijała się dalej to można również tam wpłacić ale uwaga: nie zostanie to zaliczone do żadnej ligi i nie odblokuje Wam możliwości w żadnej lidze więc jeśli chcecie zrobić większą wpłatę ale przy tej okazji odblokować też malowania i teamy to lepiej zrobić wpłatę na konkretną ligę.

Prekwalifikacje przedsezonowe: Przed pierwszym wyścigiem zostaną uruchomione 2 serwery prekwalifikacji aby przypisać kierowców do właściwych splitów. Z każdego serwera średnia z 3 najlepszych okrążeń danego kierowcy złoży się na wyliczenie czasu kwalifikacyjnego służącego do podziału na splity. Raz ustalone splity pozostają do końca sezonu. Osoby, które zechcą dołączyć do sezonu w trakcie jego trwania będą poddane takiej samej procedurze, przy czym możliwość ich startu w wyścigu będzie uzależniona od ilości miejsc na serwerze. Pierwszeństwo startu będą miały osobe biorące udział w prekwalifikacjach przedsezonowych. Organizator zastrzega sobie możliwość przeniesienia zawodników między splitami lub wykluczenia zawodnika z sezonu w przypadku stwierdzenia znaczących różnic w umiejętnościach zawodnika w odniesieniu do pozostałych kierowców w danym splicie. 

Weekend wyścigowy:

 • Trening: 45 min.
 • Kwalifikacje: 15 min. → 21 min. podzielone na 2 grupy zgodnie z ogłoszeniem na kanale #announcements-am na naszym Discordzie.
 • Wyścig: 30 min. Pit stop niewymagany.

Warunki na torze: 

 • Prekwalifikacje odbywają się w stałych warunkach pogodowych
 • Kwalifikacje i wyścigi odbywają się w losowych warunkach pogodowych symulowanych przez Assetto Corsa Competizione. Wstępne ustawienia symulacji takie jak poziom chmur, losowość, temperatura otoczenia oraz godziny rozpoczęcia sesji i mnożnik czasu zostaną podane przez organizatora nie później niż 3 dni przed każdym wyścigiem.

Pojemność gridu: Planowany jest stały podział na serwery PRO/SEMI/AM. Organizator określi wielkość gridu w zależności od zainteresowania.

Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie. Jeśli masz pytania lub są jakieś niejasności, napisz do nas na forum lub Discordzie.